Dünyadan

Mısır’da 25 Kişinin Hayatını Kaybettiği Yangın Makinist Kavgası Yüzünden Çıkmış

Mısır'daki Ramses tren istasyonunda 25 kişinin yaşamını yitirdiği yangınla ilgili başlatılan soruşma kapsamında kazanın, makinistlerin kavgası sonucunda meydana geldiği ortaya çıktı.

Mısır Başsavcılığı, başkent Kahire’de bulunan Ramses tren istasyonunda çıkan yangınla ilgili başlatılan soruşma kapsamında kazanın, makinistlerin kavgası sonucunda meydana geldiğini duyurdu.

Başsavcılığın yaptığı açıklamada, makinistin 6 numaralı platforma yaklaşan treni durdurmadan, ters yönden gelen diğer trenin makinistini azarlamak için kokpitten ayrıldığını ve makinistsiz kalan trenin de park yerinin sonundaki beton bariyerlere çarpmasının etkisiyle yakıt deposunun patlayıp, yangına neden olduğu belirtildi.

HAYATINI KAYBEDENLERDEN DNA ÖRNEĞİ ALINACAK

Ayrıca hayatını kaybedenlerin kimliklerinin tespit edilmesi için de adli tıp uzmanlarından oluşan bir heyetin cesetlerden DNA örneği alacağı da aktarıldı.

MAKİNİST GÖZALTINA ALINDI, ULAŞTIRMA BAKANI İSTİFA ETTİ

25 kişinin hayatını kaybettiği ve 40’tan fazla kişinin yaralandığı ve Mısır Başbakanı Mustafa Madbuli’nin sorumluları sert bir şekilde cezalandıracağını açıkladığı Ramses tren istasyonundaki yangının ardından trenin makinisti gözaltına alınmış, Mısır Ulaştırma Bakanı Hisham Arafat da istifasını sunmuştu.

Kaynak
Haberler.com
Daha fazla göster

Benzer içerikler

Başa dön tuşu